TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Focus
ja: フォーカス

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: No
ja: いいえ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: General
ja: 全般

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Role
ja: 役割

en: Last
ja: 最後

en: false
ja: 偽

en: true
ja: 真

en: Found
ja: 検出

en: Key
ja: キー

en: Node title
ja: ノードタイトル

en: First
ja: 最初

en: Slide
ja: スライド

en: Allowed content types
ja: コンテンツタイプの許可

en: Missing
ja: 喪失

en: Interval
ja: 間隔

en: Live
ja: ライブ

en: Select
ja: 選択

en: Language code
ja: 言語コード

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Classes
ja: クラス

en: Drag
ja: ドラッグ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Pause on hover
ja: ホバー時に一時停止

en: Behavior
ja: 動作

en: Speed
ja: スピード

en: Direction
ja: 方向

en: Per page
ja: ページ単位

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Destroy
ja: 削除

en: Fixed width
ja: 固定幅

en: - Use default -
ja: - デフォルトを使用 -

en: Media query
ja: メディアクエリ
