TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (39 entries)

en: Focus
kn: ಫೋಕಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: false
kn: ಅಸತ್ಯ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Speed
kn: ವೇಗ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Play
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Arrows
kn: ಬಾಣಗಳು

en: free
kn: ಮುಕ್ತ

en: Fixed width
kn: ಅಗಲವು ಸ್ಥಿರವಾಗಿದೆ
