TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ml translation catalogue (17 entries)

en: Focus
ml: ശ്രദ്ധ കേന്ദ്രീകരിക്കുക

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Previous
ml: മുന്നത്തെ

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: No
ml: അല്ല

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Node ID
ml: നോഡ് ഐഡി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Language code
ml: ഭാഷയുടെ കോഡ്

en: Direction
ml: ദിശ
