TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Focus
mr: दृष्टीक्षेप

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: No
mr: नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: General
mr: साधारण

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Direction
mr: दिशा
