TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: No
oc: Non

en: Weight
oc: Pes

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Role
oc: Ròtle

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Last
oc: Darrièr

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Key
oc: Clau

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: First
oc: Primièr

en: Missing
oc: Mancant

en: Select
oc: Seleccionar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Node content
oc: Contengut del nosèl

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: Speed
oc: Velocitat

en: Direction
oc: Direccion

en: Per page
oc: Per pagina

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: Fixed width
oc: Largor fixe

en: - Use default -
oc: - Utilizar la valor per defaut -
