TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Focus
ru: Фокус

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Remove
ru: Удалить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: No
ru: Нет

en: Weight
ru: Вес

en: Node ID
ru: ID материала

en: Label
ru: Метка

en: Text
ru: Текст

en: Layout
ru: Макет

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: General
ru: Общий

en: Navigation
ru: Навигация

en: Role
ru: Роль

en: Padding
ru: Внутренний отступ

en: Last
ru: Последний

en: false
ru: ложно

en: true
ru: истинно

en: Found
ru: Обнаружено

en: Key
ru: Ключ

en: Node title
ru: Заголовок материала

en: First
ru: Первый

en: Slide
ru: Слайд

en: Allowed content types
ru: Разрешённые типы материалов

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Interval
ru: Интервал

en: Live
ru: Действующий

en: Select
ru: Выбрать

en: Language code
ru: Код языка

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Classes
ru: Классы

en: Drag
ru: Перетащить

en: Node content
ru: Содержимое материала

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Pause on hover
ru: Пауза при наведении курсора

en: Behavior
ru: Поведение

en: Speed
ru: Скорость

en: Direction
ru: Направление

en: Pause
ru: Пауза

en: Cover
ru: Обложка

en: slide
ru: слайд

en: Per page
ru: По страницам

en: Play
ru: Играть

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Auto height
ru: Авто высота

en: Fixed width
ru: Фиксированная ширина

en: - Use default -
ru: - По умолчанию -

en: Custom classes
ru: Пользовательские классы

en: Media query
ru: Медиа-запрос

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Add breakpoint
ru: Добавить точку останова
