TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ta translation catalogue (29 entries)

en: Focus
ta: குவிமையம்

en: Title
ta: தலைப்பு

en: Previous
ta: முந்தைய

en: Next
ta: அடுத்து

en: Status
ta: நிலை

en: Operations
ta: செயல்பாடுகள்

en: Type
ta: வகை

en: Remove
ta: நீக்கு

en: Disabled
ta: செயலிலில்லை

en: Enabled
ta: செயலிலுள்ளது

en: No
ta: இல்லை

en: Weight
ta: எடை

en: Label
ta: அடையாளம்

en: Text
ta: உரை

en: Width
ta: அகலம்

en: Height
ta: உயரம்

en: General
ta: பொது

en: Navigation
ta: வழிநடத்தல் தொடுப்பு

en: Role
ta: பாத்திரம்

en: Key
ta: சாவி

en: Slide
ta: நழுவு

en: Missing
ta: காணாமல்

en: Interval
ta: இடைவேளை

en: Select
ta: தேர்ந்தெடு

en: Language code
ta: மொழி குறிமுறை

en: Autoplay
ta: தானியங்கு

en: Machine name
ta: இயந்திரப்பெயர்

en: Direction
ta: திசை

en: Fixed width
ta: மாறா அகலம்
