TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Focus
tr: Etkinleştirme

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: No
tr: Hayır

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: General
tr: Genel

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Role
tr: Rol

en: Last
tr: Son

en: false
tr: yanlış

en: true
tr: doğru

en: Found
tr: Bulunan

en: Key
tr: Anahtar

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: First
tr: Birinci

en: Missing
tr: Kayıp

en: Interval
tr: Aralık

en: Live
tr: Live (canlı)

en: Select
tr: Seç

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Node content
tr: Düğüm içeriği

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Direction
tr: Yön

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: Per page
tr: Sayfa başına

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: - Use default -
tr: - Öntanımlıyı kullan -

en: Media query
tr: Ortam sorgusu
