TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: Focus
ug: ڧوكۇس

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Label
ug: بەلگە

en: Text
ug: تېكىست

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: First
ug: بىرىنچى

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Direction
ug: يۆنىلىش
