TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Focus
uk: Фокус

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: No
uk: Ні

en: Weight
uk: Вага

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Label
uk: Мітка

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: General
uk: Загальне

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Role
uk: Роль

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Last
uk: Останній

en: false
uk: хибність

en: true
uk: істина

en: Found
uk: Знайдено

en: Key
uk: Ключ

en: Node title
uk: Заголовок матеріалу

en: First
uk: Перший

en: Slide
uk: Сковзання

en: Allowed content types
uk: Дозволені типи матеріалів

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Interval
uk: Проміжок

en: Slider
uk: Повзунок

en: Live
uk: Наживо

en: Select
uk: Вибір

en: Language code
uk: Код мови

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Classes
uk: Класи

en: Drag
uk: Перетягнути

en: Node content
uk: Вміст матеріалу

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Pause on hover
uk: Пауза при наведенні

en: Behavior
uk: Поведінка

en: Speed
uk: Швидкість

en: Direction
uk: Напрям

en: Pause
uk: Призупинити

en: Cover
uk: Обкладинка

en: slide
uk: слайд

en: Per page
uk: По сторінках

en: Play
uk: Відтворити

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Administrative title
uk: Адміністративний заголовок

en: free
uk: вільно

en: Easing
uk: Ослаблення

en: Fixed width
uk: Фіксована ширина

en: Views content
uk: Вміст видів

en: - Use default -
uk: - Використовувати стандартну -

en: Custom classes
uk: Власні класи

en: Media query
uk: Медіа-запит

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: global
uk: глобально

en: Breakpoints
uk: Точки переходу
