TOTHOM Slider (1.0.0-beta1) - en to vi translation catalogue (50 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Status
vi: Trạng thái

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Remove
vi: Xoá

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: No
vi: Không

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Node ID
vi: ID node

en: Label
vi: Nhãn

en: Text
vi: Văn bản

en: Layout
vi: Bố cục

en: ID
vi: Mã

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: General
vi: Tổng quát

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Role
vi: Vai trò

en: Last
vi: Cuối

en: false
vi: sai

en: true
vi: đúng

en: Key
vi: Khóa

en: Node title
vi: Tiêu đề node

en: First
vi: Đầu tiên

en: Slide
vi: Trượt

en: Allowed content types
vi: Các kiểu nội dung được phép

en: Missing
vi: Bị mất

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: Fixed height
vi: Độ cao cố định

en: Select
vi: Chọn

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Autoplay
vi: Tự động phát

en: Drag
vi: Kéo

en: Node content
vi: Nội dung node

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Behavior
vi: Ứng xử

en: Speed
vi: Tốc độ

en: Direction
vi: Hướng

en: Pause
vi: Tạm dừng

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Play
vi: Phát

en: Arrows
vi: Mũi tên

en: Administrative title
vi: Tiêu đề dành cho quản trị

en: free
vi: trống

en: Fixed width
vi: Độ rộng cố định

en: Keyboard
vi: Bàn phím

en: Breakpoints
vi: Điểm ngắt
