Tour (1.0.0) - en to nl translation catalogue (110 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Next
nl: Volgende

en: Language
nl: Taal

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Core
nl: Kern

en: Text
nl: Tekst

en: Fields
nl: Velden

en: Goal
nl: Doel

en: Sort Criteria
nl: Sorteercriteria

en: Position
nl: Positie

en: Close
nl: Sluiten

en: Languages
nl: Talen

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Translation language
nl: Vertalingstaal

en: Translation
nl: Vertaling

en: Language code
nl: Taalcode

en: About
nl: Over

en: Configure Block
nl: Blok configureren

en: Translate
nl: Vertalen

en: Steps
nl: Stappen

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Language name
nl: Taalnaam

en: Select language
nl: Taal selecteren

en: Block Region
nl: Blok-regio

en: Language direction
nl: Taalrichting

en: User interface translation
nl: Gebruikersinterface-vertaling

en: !tour_item of !total
nl: !tour_item van !total

en: End tour
nl: Rondleiding beëindigen

en: Viewing tours
nl: Rondleidingen bekijken

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
nl: Als er voor een pagina een rondleiding beschikbaar is, zal er een knop <em>Rondleiding</em> verschijnen in de werkbalk. Als hierop geklikt wordt zal de eerste tip van de rondleiding verschijnen. De rondleiding gaat verder door op de knop <em>Volgende</em> te klikken. Om een rondleiding te zien dienen gebruikers het toegangsrecht <em>Toegang tot rondleiding</em> te hebben en dient JavaScript in de browser aan te staan.

en: Creating tours
nl: Rondleidingen aanmaken

en: Providing module
nl: Verantwoordelijke module

en: Tour settings
nl: Rondleidingsinstellingen

en: Route settings
nl: Route-instellingen

en: Tour tip
nl: Rondleidingstip

en: Textual tour tip
nl: Tekstuele rondleidingstip

en: Adding languages
nl: Talen toevoegen

en: tour
nl: rondleiding

en: tours
nl: rondleidingen

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
nl: De Tour-module biedt gebruikers een rondleiding in de websiteinterface. Elke rondleiding bestaat uit diverse tips die elementen van de gebruikersinterface uitlichten, de gebruiker door een workflow leiden, of belangrijke concepten van de website uitleggen. Zie voor meer informatie de <a href=':tour'>online documentatie voor de Tour-module</a>

en: Tours can be written as YAML-documents with a text editor, or using the contributed <a href=':tour_ui'>Tour UI</a> module. For more information, see <a href=':doc_url'>the online documentation for writing tours</a>.
nl: Rondleidingen kunnen met een teksteditor als YAML-document worden geschreven, of door de <a href=":tour_ui">Tour UI</a>-module te gebruiken. Zie voor meer informatie de <a href=":doc_url">online documentatie voor het schrijven van rondleidingen</a>.

en: @tour_item of @total
nl: @tour_item van @total

en: Editing languages
nl: Talen bewerken

en: View edit page
nl: De bewerkpagina bekijken

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
nl: <p>Deze pagina biedt de mogelijkheid om algemene talen toe te voegen aan de site.</p><p>Als de gewenste taal niet beschikbaar is kunt u een aangepaste taal toevoegen.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
nl: <p>Kies een taal uit de lijst, of kies 'Aangepaste taal...' aan het eind van de lijst.</p><p>Klik op de knop 'Taal toevoegen' als u een taal hebt gekozen.</p><p>Als u een aangepaste taal toevoegd, krijg u een extra formulier waar de naam, taalcode en leesinrichting van de taal kunt invullen.</p>

en: Continuing on
nl: Wordt vervolgd op

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
nl: <p> Deze pagina biedt de mogelijkheid om een taal te bewerken op uw site, inclusief aangepaste talen. </p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
nl: <p>U kunt de taalcode niet aanpassen op de site omdat deze gebruikt wordt door het systeem om de taal te identificeren.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
nl: <p>De naam van de taal wordt site-breed gebruikt voor alle gebruikers en wordt in het Engels weergegeven. Namen van ingebouwde talen kunnen vertaald worden met de Interface Translation-module en namen van zowel ingebouwde als aangepaste talen kunnen met de Configuration Translation-module vertaald worden.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
nl: <p>Kies of de schrijfrichting van de taal 'links naar rechts' of 'rechts naar links' is.</p><p>Merk op dat niet alle thema's 'rechts naar links' lay-outs ondersteunen dus test het thema bij het gebruik van 'rechts naar links".</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
nl: <p>De "Talen" pagina stelt u in staat talen toe te voegen, te wijzigen, te verwijderen of te rangschikken voor de site.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
nl: <p>Om meer talen aan de site toe te voegen, klikt u op de "Voeg talen toe" knop.</p><p>Toegevoegde talen worden in de talenlijst weergegeven en kunnen worden bewerkt of verwijderd.</p>

en: Reordering languages
nl: Talen herschikken

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
nl: <p>Gebruik de sleep-iconen naast de talen om de talen op uw site te rangschikken.</p><p>De volgorde die hier getoond wordt is de weergavevolgorde van talen op de site zoals in de taalkeuze blokken van de Interface Translation-module en de Content Translation-module.</p><p>Als u klaar bent met het rangschikken van de talen klikt u op "Instellingen opslaan" om de wijzigingen door te voeren.</p>

en: Set a language as default
nl: Een taal als standaard instellen

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
nl: <p>U kunt de standaardtaal van de site wijzigen door een van de geconfigureerde talen te kiezen als standaard. De site gebruikt de standaardtaal daar waar geen keuze is gemaakt voor een taal maar wel een taal verwacht wordt, bijvoorbeeld de taal van de weergegeven interface.</p>

en: Modifying languages
nl: Talen aanpassen

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
nl: <p>Bewerkingen zijn beschikbaar om talen te wijzigen of te verwijderen.</p><p>U kunt de naam en schrijfrichting van een taal wijzigen.</p><p>Verwijderde talen kunnen later weer toegevoegd worden. Een taal verwijderen zal ook alle interfacevertalingen verwijderen die bij deze taal horen, en inhoud in deze taal wordt "taal-neutraal" gezet. De standaardtaal van de site kan niet verwijderd kan worden.</p>

en: Choose the language you want to translate.
nl: Kies de taal die u wilt vertalen.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
nl: Geef het specifieke woord of zin op dat u wilt vertalen. U kunt ook alleen een deel van een woord opgeven.

en: Filter the search
nl: Zoekresultaten filteren

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
nl: U kunt zoeken op onvertaalde tekenreeksen als u iets wilt vertalen dat nog niet is vertaald. Als u een bestaande vertaling wilt aanpassen, dan kunt u ook alleen zoeken op vertaalde tekenreeksen.

en: Apply your search criteria
nl: De zoekcriteria toepassen

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
nl: Klik op de <em>Filter</em>-knop om de zoekcriteria toe te passen.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
nl: U kunt uw eigen vertaling in de tekstvelden van de rechter kolom schrijven. U kunt het beste proberen te achterhalen in welke context de tekst wordt gebruikt om de meest passende vertaling te geven.

en: Validate the translation
nl: De vertaling valideren

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
nl: Als u klaar bent met de vertaling klikt u op de knop <em>Vertalingen opslaan</em>. U moet de vertaling opslaan voordat u de pagina wisselt of een nieuwe zoekopdracht uitvoert.

en: Manage view settings
nl: Overzichtinstellingen beheren

en: View or edit the configuration.
nl: De configuratie bekijken of bewerken.

en: Displays in this view
nl: Wordt in dit overzicht weergegeven

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
nl: Een weergave is een manier om de resultaten te tonen bijvoorbeeld als een pagina of een blok. Een overzicht kan meerdere weergaven bevatten die hier worden getoond. De actieve weergave is gemarkeerd.

en: View administration
nl: Overzichtbeheer

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
nl: Voer beheertaken uit, inclusief het toevoegen van een beschrijving en het aanmaken van een duplicaat. Klik op de keuzelijst om de beschikbare opties te zien.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
nl: Kies hoe resultaten uitgevoerd worden. Kies bijvoorbeeld <em>Inhoud</em> om elk item volledig uit te voeren volgens de daarvoor ingestelde weergave. Of kies <em>Velden</em>, om specifieke velden voor elk resultaat weer te geven. Aanvullende formaten kunnen toegevoegd worden door modules te installeren die de basisfunctionaliteit van Drupal <em>uitbreiden</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
nl: Als dit overzicht velden gebruikt, worden ze hier weergegeven. U kunt op een veld klikken om het te configureren.

en: Filter your view
nl: Filter het overzicht

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
nl: Voeg filters toe om het aantal getoonde resultaten te beperken. Bijvoorbeeld een filter voor <em>Gepubliceerd</em> en selecteer vervolgens <em>Ja</em> om alleen <em>gepubliceerde</em> content te tonen.

en: Filter actions
nl: Filteracties

en: Add, rearrange or remove filters.
nl: Filters toevoegen, herschikken of verwijderen.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
nl: Beheer de volgorde waarop de resultaten getoond moeten worden. Klik op een actieve sorteer-regel om deze in te stellen.

en: Sort actions
nl: Acties sorteren

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
nl: Sorteerregels toevoegen, herschikken of verwijderen.

en: Show a preview of the view output.
nl: Een voorbeeld van de overzichts-output weergeven.

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
nl: Rondleidingen gidsen u door workflows of worden gebruikt om concepten op diverse pagina's uit te leggen. De tours mét links in deze lijst bevinden zich op landingspagina's, de tours zonder links worden op losse pagina's getoond (zoals bijvoorbeeld bij het bewerken van een overzicht met de Views UI-module). Beschikbare rondleidingen:

en: Place Blocks
nl: Blokken plaatsen

en: Access tours
nl: Toegang tot rondleidingen

en: Block Layout
nl: Blokindeling

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
nl: <p>Na het overzicht van de 'Talen toevoegen'-feature, kunt u verder gaan met:<ul><li>Een taal toevoegen</li><li>Een aangepaste taal toevoegen</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Ingestelde talen bekijken</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
nl: <p>Na het overzicht van de 'Taal bewerken'-feature, kunt u verder gaan met:<ul><li>Een taal bewerken</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Ingestelde talen bekijken</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
nl: <p>Nu u een beeld heeft van de "Talen" pagina kunt u verder gaan door:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Een taal toevoegen</a></li><li>Herschikken talen</li><li>Een taal aanpassen</li><li>Een taal verwijderen</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
nl: Deze pagina maakt het mogelijk om de gebruikersinterface te vertalen of bestaande vertalingen aan te passen. Als u de site in eerste instantie in het Engels heeft geïnstalleerd, dan moet u eerst een andere taal toevoegen op de  <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Talen pagina</a>, om deze pagina te kunnen gebruiken.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
nl: De vertalingen die u hier heeft gedaan worden gebruikt in de gebruikersinterface van de site. Als u ze op een andere site wilt gebruiken of met een externe vertaaleditor wilt aanpassen dan kunt u deze <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">exporteren</a> naar een .po-bestand en ze later weer <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">importeren</a>.

en: Take a tour of an administrative page.
nl: Een rondleiding van een beheerpagina volgen.

en: What are tours?
nl: Wat zijn rondleidingen?

en: The core Tour module provides users with <em>tours</em>, which are guided tours of the administrative interface. Each tour starts on a particular administrative page, and consists of one or more <em>tips</em> that highlight elements of the page, guide you through a workflow, or explain key concepts. Users need <em>Access tour</em> permission to view tours, and JavaScript must be enabled in their browsers.
nl: De module Tour biedt gebruikers <em>rondleidingen</em>. Dit zijn begeleide rondleidingen door de beheerinterface. Elke rondleiding start op een specifieke beheerpagina, en bestaat uit één of meer <em>tips</em> die elementen op de site uitlichten, u door een werkwijze leiden, of basisconcepten uitleggen. Gebruikers moeten het recht <em>Toegang tot rondleidingen</em> hebben om rondleidingen te kunnen bekijken, en JavaScript moet ingeschakeld zijn in hun browser.

en: Make sure that the core Tour module is installed, and that you have a role with the <em>Access tour</em> permission. Also, make sure that a toolbar module is installed (either the core Toolbar module or a contributed module replacement).
nl: Controleer of de Tour-module ingeschakeld is, en u een rol hebt met het toegangsrecht <em>Toegang tot rondleidingen</em>. Zorg ook dat er een werkbalkmodule geïnstalleerd is (de module Toolbar uit core of een vervangende bijgedragen module).

en: Visit an administrative page that has a tour, such as the edit view page provided by the core Views UI module.
nl: Bezoek een beheerpagina die een rondleiding bevat, zoals de pagina 'Overzicht bewerken', geleverd door de module Views UI uit core.

en: Click the <em>Tour</em> button at the right end of the toolbar (left end for right-to-left languages). The first tip of the tour should appear.
nl: Klik op de knop <em>Rondleiding</em> aan de rechterkant van de werkbalk (linkerkant voor rechts-naar-links-talen). De eerste tip van de rondleiding wordt weergegeven.

en: Click the <em>Next</em> button to advance to the next tip, and <em>End tour</em> at the end to close the tour.
nl: Klik op de knop <em>Volgende</em> om door te gaan naar de volgende tip, of <em>Rondleiding beëindigen</em> op het einde om de rondleiding te sluiten.

en: Displays guided tours of the site interface.
nl: Toont rondleidingen door de site-interface.

en: Taking tours of administrative pages
nl: Een rondleiding van een beheerpagina volgen

en: Block Layout Page
nl: Pagina blokindeling

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page that can be displayed in regions (such as footer or sidebar) on your page.
nl: Blokken zijn stukken inhoud die weergegeven worden in een regio of gebied van de pagina (zoals de footer of zijbalk).

en: Any custom or contributed block can be added to a particular region by clicking on a button Place block. A new block can also be created by clicking on Place Block
nl: Elk aangepast of bijgedragen blok kan in een regio geplaatst worden door op de knop <em>Blok plaatsen</em> te klikken. Met dezelfde knop kan ook een nieuw blok gemaakt worden.

en: By Clicking on "Configure" you can go ahead and edit the contents of the block, deal with the visibility settings and even change the placement of where it is on your theme.
nl: Klik op 'Instellen' om de inhoud van een blok te bewerken, de zichtbaarheid in te stellen of de plaatsing in het thema te wijzigen.

en: Assign or change the region of a block by clicking here. A dropdown list with all the regions will appear. You can place one block in multiple regions.
nl: Klik hier om de regio van een blok toe te wijzen of te wijzigen. Een selectielijst met alle regio's wordt zichtbaar. U kan een blok in meerdere regio's plaatsen.
