Tour (2.0.0) - en to ar translation catalogue (70 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Create a new user account.
ar: أنشئ حساب مستخدم جديد.

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Top
ar: الأعلى

en: Add
ar: إضافة

en: Format
ar: التنسيق

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Paths
ar: مسارات

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Module
ar: الوحدة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Widget
ar: ودجة

en: Appearance
ar: المظهر

en: Goal
ar: هدف

en: Filters
ar: المرشحات

en: Sort Criteria
ar: معايير الفرز

en: Position
ar: الوضع

en: Close
ar: إغلاق

en: Languages
ar: اللغات

en: Extend
ar: الوحدات

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: People
ar: الأشخاص

en: Theme settings
ar: إعدادات السمة

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Translation language
ar: لغة الترجمة

en: Translation
ar: الترجمة

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Add existing field
ar: إضافة حقل موجود

en: More information
ar: المزيد من المعلومات

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Add new field
ar: إضافة حقل جديد

en: About
ar: حول

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Translate
ar: ترجمة

en: Steps
ar: خطوات

en: Route
ar: الطريق

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Notify user
ar: إشعار المستخدم

en: Language name
ar: اسم اللغة

en: Select language
ar: اختر اللغة

en: Content translation
ar: ترجمة المحتوى

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: Custom display settings
ar: إعدادات العرض المخصصة

en: Recent log messages
ar: آخر رسائل السجل

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Custom blocks
ar: صناديق مخصصة

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Route Name
ar: اسم الطريق

en: Route Params
ar: عوامل الطريق

en: Param
ar: عامل

en: Reordering languages
ar: تسجيل اللغات
