Tour (2.0.0) - en to ca translation catalogue (115 entries)

en: Body
ca: Cos

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Status
ca: Estat

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Language
ca: Llengua

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Weight
ca: Pes

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Top
ca: Part superior

en: Add
ca: Afegeix

en: Paths
ca: Camins

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Module
ca: Mòdul

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: User Interface
ca: Interficie d'usuari

en: Widget
ca: Giny

en: Getting started
ca: Començant

en: Appearance
ca: Aparença

en: Goal
ca: Objectiu

en: Filters
ca: Filtres

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Position
ca: Posició

en: Close
ca: Tanca

en: Languages
ca: Llengües

en: Extend
ca: Amplia

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: People
ca: Gent

en: Plugin
ca: Connector

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Translation
ca: Traducció

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Add existing field
ca: Afegeix un camp existent

en: More information
ca: Més informació

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Add new field
ca: Afegeix un nou camp

en: About
ca: Detalls

en: Default theme
ca: Tema predeterminat

en: Translate
ca: Tradueix

en: Steps
ca: Passos

en: Route
ca: Ruta

en: Tour
ca: Recorregut

en: Tips
ca: Consells

en: Uses
ca: Usos

en: Notify user
ca: Notifica a l'usuari

en: Node translation
ca: Traducció de node

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Content translation
ca: Traducció del contingut

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: User language
ca: Llengua de l'usuari

en: Manage display
ca: Gestiona la presentació

en: Custom display settings
ca: Paràmetres de presentació personalitzats

en: Content creation
ca: Creació de contingut

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Custom blocks
ca: Blocs personalitzats

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Manage form display
ca: Gestiona la presentació del formulari

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: !tour_item of !total
ca: !tour_item de !total

en: End tour
ca: Final del recorregut

en: Edit user account
ca: Edita el compte d'usuari

en: Display modes
ca: Modes de visualització

en: Viewing tours
ca: Veure recorreguts

en: Creating tours
ca: Crear recorreguts

en: Route Name
ca: Nom de la ruta

en: Route Params
ca: Paràmetres de la ruta

en: Param
ca: Paràmetres

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
ca: Aquesta pàgina també proporciona un resum sobre com de traduïda està la interfície del lloc per cada llengua configurada.

en: @tour_item of @total
ca: @tour_item de @total

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Tours
ca: Recorreguts

en: Access tours
ca: Accedir recorreguts

en: What are tours?
ca: Què són els recorreguts?

en: Displays guided tours of the site interface.
ca: Mostra recorreguts guiats de la interfície del lloc.
