Tour (2.0.0) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Create a new user account.
mr: नवीन सदस्य खाते बनवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Format
mr: रचना

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: Languages
mr: भाषा

en: Extend
mr: विस्तार

en: People
mr: लोक

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम

en: Route
mr: मार्ग

en: Tour
mr: फेरफटका

en: Language name
mr: भाषेचे नाव

en: Select language
mr: भाषा निवडा

en: Display modes
mr: दर्शनी अवस्था

en: Route Name
mr: मार्गाचे नाव

en: Route Params
mr: मार्गाचे मापदंड

en: Param
mr: मापदंड
