Tour (2.0.1) - en to ast translation catalogue (31 entries)

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Create a new user account.
ast: Facer una cuenta d'usuariu nueva.

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Language
ast: Llingua

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Top
ast: Cimeru

en: Add
ast: Amestar

en: Format
ast: Formatu

en: Text
ast: Testu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Filters
ast: Filtros

en: Close
ast: Zarrar

en: Languages
ast: Llingües

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: People
ast: Xente

en: Select language
ast: Esbillar una llingua
