Tour (2.0.1) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Create a new user account.
cy: Creu cyfrif defnyddiwr newydd.

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Language
cy: Iaith

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Weight
cy: Pwysau

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Format
cy: Fformat

en: Text
cy: Testun

en: Paths
cy: Llwybrau

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Fields
cy: Meysydd

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Position
cy: Lleoliad

en: Close
cy: Yn agos

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: People
cy: Pobl

en: Output format
cy: Fformat allbwn

en: Module name
cy: Enw modiwl

en: Add new field
cy: Ychwanegu maes newydd

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Node translation
cy: Cyfieithiad nod

en: Language name
cy: Enw Iaith

en: Select language
cy: Dewis Iaith

en: Content translation
cy: Cynnwys y cyfieithiad
