Tour (2.0.1) - en to fi translation catalogue (100 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Status
fi: Tila

en: Create a new user account.
fi: Luo uusi käyttäjätili.

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Language
fi: Kieli

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Weight
fi: Paino

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Add
fi: Lisää

en: Format
fi: Muoto

en: Text
fi: Teksti

en: Paths
fi: Polut

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Module
fi: Moduuli

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Fields
fi: Kentät

en: User Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Widget
fi: Widgetti

en: Id
fi: Tunniste

en: Getting started
fi: Aloitus

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Goal
fi: Tavoite

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Sort Criteria
fi: Järjestysehdot

en: Position
fi: Sijoitus

en: Close
fi: Sulje

en: Add User
fi: Lisää käyttäjä

en: Languages
fi: Kielet

en: Selector
fi: Valitsin

en: Extend
fi: Laajenna

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: People
fi: Käyttäjät

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: Translation language
fi: Käännöksen kieli

en: Translation
fi: Käännös

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Add existing field
fi: Lisää olemassaoleva kenttä

en: More information
fi: Lisää tietoa

en: Edit content
fi: Muokkaa sisältöä

en: Module name
fi: Moduulin nimi

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: About
fi: Tietoja

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: Translate
fi: Käännä

en: Steps
fi: Vaiheet

en: Route
fi: Reitti

en: Tour
fi: Kierros

en: Tips
fi: Ohjeita

en: Uses
fi: Käyttää

en: Notify user
fi: Ilmoita käyttäjälle

en: Node translation
fi: Solmujen kääntäminen

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: Select language
fi: Valitse kieli

en: Content translation
fi: Sisällön kääntäminen

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Content Translation
fi: Sisällön käännös

en: User language
fi: Käyttäjän kieli

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Custom display settings
fi: Mukautetut näyttöasetukset

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: User edit
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Custom blocks
fi: Kustomoidut lohkot

en: Language direction
fi: Kielen suunta

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: User interface translation
fi: Käyttöliittymän kääntäminen

en: !tour_item of !total
fi: !tour_item / !total

en: End tour
fi: Lopeta kierros

en: Edit user account
fi: Muokkaa käyttäjätiliä

en: Display modes
fi: Esitystavat

en: Route Name
fi: Reitin nimi

en: Route Params
fi: Reitin parametrit

en: Param
fi: Parametri

en: Route settings
fi: Reitin asetukset

en: View edit page
fi: Näkymän muokkaussivu

en: Manage view settings
fi: Hallinnoi näkymän asetuksia

en: View or edit the configuration.
fi: Katso tai muokkaa konfiguraatiota.

en: Displays in this view
fi: Tässä näkymässä olevat näytöt

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
fi: Näyttö on tapa tulosten näyttämiselle, esimerkiksi sivuna tai lohkona. Näkymä voi sisältää useita näyttöjä, jotka listataan tässä. Aktiivinen näyttö on korostettu.

en: View administration
fi: Näkymän ylläpito

en: Filter your view
fi: Suodata näkymääsi

en: Filter actions
fi: Suodatustoimenpiteet

en: Add, rearrange or remove filters.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista suodattimia.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
fi: Hallinnoi järjestystä, jossa tulokset näytetään. Klikkaa aktiivista järjestelysääntöä määritelläksesi sen.

en: Sort actions
fi: Lajittelutoiminnot

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista järjestelysääntöjä.
