Tour (2.0.1) - en to hu translation catalogue (150 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Bottom
hu: Alja

en: Module
hu: Modul

en: Revisions
hu: Változatok

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Fields
hu: Mezők

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Id
hu: Azonosító

en: Getting started
hu: Indulás

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Filters
hu: Szűrők

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Close
hu: Bezár

en: Add User
hu: Felhasználó hozzáadása

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Extend
hu: Bővítés

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: People
hu: Emberek

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Translation
hu: Fordítás

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add existing field
hu: Létező mező hozzáadása

en: More information
hu: További információ

en: Edit content
hu: Tartalom szerkesztése

en: Add a new link
hu: Új hivatkozás hozzáadása

en: Module name
hu: Modulnév

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Configure Block
hu: Blokk beállítása

en: Translate
hu: Fordítás

en: Steps
hu: Lépések

en: Route
hu: Útvonal

en: Tour
hu: Idegenvezetés

en: Optional information
hu: Kiegészítő információ

en: Tips
hu: Tippek

en: Uses
hu: Használat

en: Tip
hu: Tipp

en: Notify user
hu: Felhasználó értesítése

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Content Translation
hu: Tartalom fordítása

en: Content Type Settings
hu: A tartalomtípusok beállításai.

en: Block Region
hu: Blokkrégió

en: User language
hu: Felhasználó nyelve

en: The status
hu: Az állapot

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Custom display settings
hu: Egyéni megjelenítési beállítások

en: Content creation
hu: Tartalom létrehozás

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: User interface translation
hu: Felhasználói felület fordítása

en: !tour_item of !total
hu: !tour_item / !total

en: End tour
hu: Idegenvezetés vége

en: Edit user account
hu: Felhasználói fiók szerkesztése

en: Display modes
hu: Megjelenítési módok

en: Viewing tours
hu: Idegenvezetések megtekintése

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
hu: Ha egy adott oldalon elérhető a felhasználót a felülettel megismerkedtető  körbevezetés, akkor megjelenik az <em>idegenvezetés</em> gomb az eszközsoron. Kattintásra felbukkan az első tanács, majd a túra a <em>Következő</em> gombra kattintva folytatódik. A funkcióhoz a felhasználónak rendelkeznie kell az <em>Idegenvezetés használata</em> jogosultsággal és a JavaScript-nek engedélyezve kell lenni a böngészőben.

en: Creating tours
hu: Idegenvezetések létrehozása

en: Route Name
hu: Útvonal neve

en: Route Params
hu: Útvonal paraméterei

en: Param
hu: Paraméter

en: Tour settings
hu: Idegenvezetés beállításai

en: Route settings
hu: Útvonal beállítások

en: Tour tip
hu: Idegenvezetési tipp

en: Textual tour tip
hu: Szöveges idegenvezetés tippje

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: tour
hu: idegenvezetés

en: tours
hu: idegenvezetések

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
hu: Ez az oldal áttekintést is nyújt, hogy a webhely felhasználói felületének mekkora hányada van már lefordítva a beállított nyelveken.

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
hu: Az Idegenvezetés modul a webhely kezelőfelületéhez biztosít idegenvezetéseket. Minden idegenvezetés a felhasználói felület elemeit kiemelő tippekből áll, amelyek végigvezetik a felhasználót egy munkafolyamaton vagy elmagyarázzák a webhely alapfogalmait. További információk <a href=':tour'>az Idegenvezetés modul online dokumentációjában</a> találhatók.

en: @tour_item of @total
hu: @tour_item / @total

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: Choose the language you want to translate.
hu: A fordítani kívánt nyelv kiválasztása

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
hu: Meg kell adni egy szórészletet, a fordítani kívánt szót vagy teljes mondatot a kereséshez.

en: Filter the search
hu: A keresés szűrése

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
hu: Új fordítás beküldéséhez a még nem lefordított, meglevő fordítások módosításához pedig a már lefordított karaktersorozatokban kell keresni.

en: Apply your search criteria
hu: Keresési feltételek alkalmazása

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
hu: A keresési feltételek alkalmazása a <em>Szűrő</em> gombra kattintással lehetséges.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
hu: A jobb oszlopban található szövegmezőkbe írhatók a saját fordítások. A megfelelő fordítás eléréséhez érdemes átgondolni, milyen környezetben lesznek használva.

en: Validate the translation
hu: Fordítás érvényesítése

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
hu: A munka befejeztével, de mindenképp az oldal elhagyása vagy új keresés indítása előtt a változtatásokat el kell küldeni a <em>Fordítások mentése</em> gombra kattintva.

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: Tours
hu: Idegenvezetések

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
hu: Az idegenvezetések különböző feladatokat, műveleteket és fogalmakat mutatnak be körbejárva az adott oldalon látható eszközöket. Az alábbi felsorolásban hivatkozással szereplő idegenvezetések az adminisztrációs oldalak felett, míg a hivatkozás nélküliek pedig önálló oldalukon jelennek meg (mint például egy nézet szerkesztése a <em>Views UI</em> modullal).

en: Place Blocks
hu: Blokkok elhelyezése

en: Access tours
hu: Idegenvezetések elérése

en: Block Layout
hu: Blokkelrendezés

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
hu: Itt fordítható le a felhasználói felület és módosíthatók a meglevő fordítások. Ha a webhely eredetileg angolul lett telepítve, először egy másikat kell hozzáadni a <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Nyelvek oldalon</a>.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
hu: A lefordított kifejezések ennek a webhelynek a felhasználói felületén lesznek használva. Másik webhelyen, vagy külső fordítóprogramban való használathoz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">exportálhatók</a> egy .po fájlba és később vissza is <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">importálhatók</a>.

en: routes
hu: útvonalak

en: What are tours?
hu: Mik azok a körbevezetések?

en: Displays guided tours of the site interface.
hu: A webhely felületéről szóló körbevezetéseket jelenít meg.
