Tour (2.0.1) - en to oc translation catalogue (57 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Create a new user account.
oc: Crear un novèl compte d'utilizaire.

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: Add
oc: Apondre

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Paths
oc: Camins

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Bottom
oc: Bas

en: Module
oc: Modul

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Filters
oc: Filtres

en: Position
oc: Posicion

en: Close
oc: Tampar

en: Languages
oc: Lengas

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: People
oc: Personas

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Translation language
oc: Lenga de la traduccion

en: Translation
oc: Traduccion

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add existing field
oc: Apondre un camp existent

en: More information
oc: Més informacion

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: Module name
oc: Nom del modul

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: About
oc: A prepaus

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Translate
oc: Traduire

en: Uses
oc: Usatges

en: Node translation
oc: Traduccion del nosèl

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: Select language
oc: Causissètz una lenga

en: Content translation
oc: Traduccion del contengut

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Custom display settings
oc: Paramètres de presentacion personalizats

en: Recent log messages
oc: Entradas recentas del jornal

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Custom blocks
oc: Blòts personalizats
