Tour (2.0.1) - en to pl translation catalogue (142 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Create a new user account.
pl: Tworzy nowe konto użytkownika.

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Language
pl: Język

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Weight
pl: Waga

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Top
pl: Góra strony

en: Add
pl: Dodaj

en: Text
pl: Tekst

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Module
pl: Moduł

en: Revisions
pl: Wersje

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Getting started
pl: Pierwsze kroki

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Goal
pl: Cel

en: Filters
pl: Filtry

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Position
pl: Pozycja

en: Close
pl: Zamknij

en: Add User
pl: Dodaj użytkownika

en: Languages
pl: Języki

en: Selector
pl: Selektor

en: Extend
pl: Rozszerz

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: People
pl: Ludzie

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Add existing field
pl: Dodaj istniejące pole

en: More information
pl: Więcej informacji

en: Edit content
pl: Edycja zawartości

en: Add a new link
pl: Dodaj nowy odnośnik

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: About
pl: O stronie

en: Default theme
pl: Domyślna skórka

en: Configure Block
pl: Konfiguruj Blok

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Steps
pl: Kroki

en: Route
pl: Trasa

en: Tour
pl: Wycieczka

en: Optional information
pl: Informacje opcjonalne

en: Tips
pl: Podpowiedzi

en: Uses
pl: Używa

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Notify user
pl: Powiadom użytkownika

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Content translation
pl: Wersje językowe zawartości

en: Field label
pl: Etykieta

en: Content Translation
pl: Tłumaczenie Zawartości

en: Block Region
pl: Region bloku

en: User language
pl: Język użytkownika

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Custom display settings
pl: Ustawienia własnego formatu wyświetlania

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: User edit
pl: Edytuj użytkownika

en: Custom blocks
pl: Własne bloki

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: User interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu użytkownika

en: !tour_item of !total
pl: !tour_item z !total

en: End tour
pl: Zakończ wycieczkę

en: Edit user account
pl: Edytuj konto użytkownika

en: Display modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Viewing tours
pl: Przeglądanie wycieczek

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
pl: Jeśli na stronie jest dostępna wycieczka, przycisk <em>Wycieczka</em> będzie widoczny na pasku narzędziowym. Po jego kliknięciu nastąpi uruchomienie pierwszego kroku wycieczki. Wycieczka będzie kontynuowana po kliknięciu przycisku <em>Dalej</em>. Aby zobaczyć wycieczkę użytkownik musi posiadać uprawnienie <em>Dostęp do wycieczek</em> a jego przeglądarka musi mieć włączoną obsługę JavaScript

en: Creating tours
pl: Tworzenie wycieczek

en: Route Name
pl: Nazwa trasy

en: Route Params
pl: Parametry ścieżki

en: Param
pl: Parametr

en: Tour settings
pl: Ustawienia wycieczki

en: Route settings
pl: Ustawienia trasy

en: Tour tip
pl: Podpowiedź wycieczki

en: Textual tour tip
pl: Tekstowa podpowiedź wycieczki

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: tour
pl: wycieczka

en: tours
pl: wycieczki

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
pl: Na tej stronie znajduje się też informacja o tym jak dużo interfejsu użytkownika przetłumaczono w każdym skonfigurowanym języku.

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
pl: Moduł Tour pozwala na budowanie wycieczek prezentujących użytkownikom funkcje interfejsu użytkownika. Każda wycieczka składa się z szeregu kroków zawierających objaśnienia do elementów interfejsu użytkownika, przepływu pracy lub kluczowych funkcji witryny. Więcej w <a href=':tour'>dokumentacji online modułu Tour</a>.

en: @tour_item of @total
pl: @tour_item z @total

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: Choose the language you want to translate.
pl: Wybierz język który chcesz tłumaczyć.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
pl: Wpisz określone słowo lub zdanie, które chcesz przetłumaczyć; można także wpisać fragment słowa.

en: Filter the search
pl: Przefiltruj wyniki wyszukiwania

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
pl: Możesz szukać nieprzetłumaczonych łańcuchów znaków jeśli chcesz dodać brakujące tłumaczenie. Jeśli chcesz zmodyfikować istniejące tłumaczenie możesz wyszukać jedynie te łańcuchy znaków, które posiadają tłumaczenie.

en: Apply your search criteria
pl: Zastosuj swoje kryteria wyszukiwania

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
pl: Żeby zastosować swoje kryteria wyświetlania, kliknij przycisk <em>Filtruj</em>.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
pl: Możesz wprowadzić własne tłumaczenia w pola tekstowe prawej kolumny. Musisz spróbować domyślić się w jakim kontekście wykorzystany będzie tekst, tak żeby przetłumaczyć go najlepiej jak to możliwe.

en: Validate the translation
pl: Potwierdź tłumaczenie

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
pl: Kiedy skończysz tłumaczyć, kliknij na przycisk <em>Zapisz tłumaczenia</em>. Musisz je zapisać, przed każdą zmianą strony lub nowym wyszukiwaniem.

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: Tours
pl: Wycieczki

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
pl: Wycieczki umożliwiają zapoznanie się z tokiem pracy lub nowymi pojęciami na różnych stronach interfejsu użytkownika. Wymienione na tej liście wycieczki z odnośnikami pojawiają się na wskazywanych przez nie stronach; wycieczki bez odnośników pojawiają się na określonych stronach (takich jak strona edycji widoku przy użyciu modułu Views UI). Dostępne wycieczki:

en: Place Blocks
pl: Rozmieszczanie Bloków (Place Blocks)

en: Access tours
pl: Dostęp do wycieczek

en: Block Layout
pl: Układ bloków

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
pl: Ta strona pozwala przetłumaczyć interfejs użytkownika lub zmodyfikować istniejące tłumaczenie. Jeśli twoja strona została zainstalowana w języku Angielskim, musisz najpierw dodać brakujący język na stronie <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Języki</a> aby następnie móc z nich skorzystać na tej stronie.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
pl: Wprowadzone przez ciebie tłumaczenia będą używane na twojej witrynie. Jeżeli chcesz je używać na innej witrynie lub użyć zewnętrznego programu do tłumaczenia, możesz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">je eksportować</a> do pliku .po a następnie <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">zaimportować</a> później.

en: Block Layout Page
pl: Strona układu bloków
