Tour (2.0.1) - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Create a new user account.
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: Format
th: รูปแบบ

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Revisions
th: รุ่น

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Appearance
th: การแสดงผล

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: Extend
th: ส่วนขยาย

en: People
th: บุคคล

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add new field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูลใหม่

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Route
th: เส้นทาง

en: Uses
th: ใช้

en: Content translation
th: แปลเนื้อหา

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Manage form display
th: จัดการการแสดงผลของฟอร์มรับค่า

en: Edit user account
th: แก้ไขบัญชีผู้ใช้

en: Display modes
th: โหมดการแสดงผล

en: Viewing tours
th: ดูทัวร์

en: Creating tours
th: สร้างทัวร์

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
th: หน้านี้แสดงภาพรวมส่วนติดต่อผู้ใช่ของเว็บไซต์ ได้รับการแปลภาษาสำหรับแต่ละภาษากำหนด
