Tour (2.0.13) - en to az translation catalogue (64 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Next
az: İrəli

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: List
az: Siyahı

en: Language
az: Dil

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Edit
az: Dəyiş

en: Weight
az: Çəki

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Export
az: Eksport

en: Save
az: Saxla

en: Add
az: Əlavə et

en: Text
az: Mətn

en: ID
az: İD

en: Bottom
az: Aşağı

en: Module
az: Modul

en: Goal
az: Məqsəd

en: Position
az: Vəzifə

en: Close
az: Bağlı

en: Selector
az: Seçici

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Module name
az: Modul adı

en: Machine name
az: Maşın adı

en: About
az: Haqqında

en: Steps
az: Addımlar

en: Route
az: Marşrut

en: Tour
az: Tur

en: Tips
az: Məsləhətlər

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: !tour_item of !total
az: !tour_item !total -də

en: End tour
az: Turu bitir

en: Viewing tours
az: Baxış turları

en: If a tour is available on a page, a <em>Tour</em> button will be visible in the toolbar. If you click this button the first tip of the tour will appear. The tour continues after clicking the <em>Next</em> button in the tip. To see a tour users must have the permission <em>Access tour</em> and JavaScript must be enabled in the browser
az: Əgər səhifədə tur varsa, alətlər panelində <em>Tur</em> düyməsi görünəcək. Bu düyməni klikləsəniz, turun ilk ucu görünəcək. Tur məsləhətdəki <em>Növbəti</em> düyməsinə kliklədikdən sonra davam edir. Tura baxmaq üçün istifadəçilərin <em>Tura daxil olma</em> icazəsi olmalıdır və brauzerdə JavaScript aktiv olmalıdır.

en: Creating tours
az: Turların yaradılması

en: Route Name
az: Marşrutun adı

en: Route Params
az: Marşrut Paramları

en: Tour settings
az: Tur parametrləri

en: Route settings
az: Marşrut parametrləri

en: Tour tip
az: Tur ipucu

en: Textual tour tip
az: Mətn turu ipucu

en: tour
az: tur

en: tours
az: turlar

[ctx: Plural]
en: Disabled
az: Söndürülüb

[ctx: Plural]
en: Enabled
az: Aktivdir

en: This page also provides an overview of how much of the site's interface has been translated for each configured language.
az: Bu səhifə həm də hər bir konfiqurasiya edilmiş dil üçün saytın interfeysinin nə qədər tərcümə olunduğunun icmalını təqdim edir.

en: The Tour module provides users with guided tours of the site interface. Each tour consists of several tips that highlight elements of the user interface, guide the user through a workflow, or explain key concepts of the website. For more information, see the <a href=':tour'>online documentation for the Tour module</a>.
az: Tur modulu istifadəçilərə sayt interfeysinə bələdçili turlar təqdim edir. Hər bir tur istifadəçi interfeysinin elementlərini vurğulayan, istifadəçini iş prosesi ilə istiqamətləndirən və ya veb-saytın əsas anlayışlarını izah edən bir neçə məsləhətdən ibarətdir. Ətraflı məlumat üçün <a href=':tour'>Tur modulu üçün onlayn sənədlərə</a> baxın.

en: @tour_item of @total
az: @tour_element @total -da

en: Tours
az: Turlar

en: Tours guide you through workflows or explain concepts on various user interface pages. The tours with links in this list are on user interface landing pages; the tours without links will show on individual pages (such as when editing a View using the Views UI module). Available tours:
az: Turlar sizə iş axınları vasitəsilə rəhbərlik edir və ya müxtəlif istifadəçi interfeysi səhifələrində anlayışları izah edir. Bu siyahıda keçidləri olan turlar istifadəçi interfeysinin açılış səhifələrindədir; keçidsiz turlar fərdi səhifələrdə göstəriləcək (məsələn, Baxışlar UI modulundan istifadə edərək Görünüşü redaktə edərkən). Mövcud turlar:

en: Access tours
az: Turlara icazə

en: Take a tour of an administrative page.
az: İnzibati səhifəyə ekskursiya edin.

en: What are tours?
az: Turlar nədir?

en: The core Tour module provides users with <em>tours</em>, which are guided tours of the administrative interface. Each tour starts on a particular administrative page, and consists of one or more <em>tips</em> that highlight elements of the page, guide you through a workflow, or explain key concepts. Users need <em>Access tour</em> permission to view tours, and JavaScript must be enabled in their browsers.
az: Əsas Tur modulu istifadəçilərə inzibati interfeysin bələdçi turları olan <em>turlar</em> təqdim edir. Hər bir tur müəyyən bir inzibati səhifədən başlayır və səhifənin elementlərini vurğulayan, sizə iş prosesində rəhbərlik edən və ya əsas anlayışları izah edən bir və ya bir neçə <em>məsləhətdən</em> ibarətdir. İstifadəçilərə turlara baxmaq üçün <em>Tura daxil olmaq</em> icazəsi lazımdır və onların brauzerlərində JavaScript aktiv olmalıdır.

en: Make sure that the core Tour module is installed, and that you have a role with the <em>Access tour</em> permission. Also, make sure that a toolbar module is installed (either the core Toolbar module or a contributed module replacement).
az: Əsas Tur modulunun quraşdırıldığına və <em>Giriş turu</em> icazəsi ilə rolunuz olduğuna əmin olun. Həmçinin, alətlər paneli modulunun quraşdırıldığından əmin olun (yaxud əsas Alətlər Paneli modulu və ya əlavə modulun dəyişdirilməsi).

en: Visit an administrative page that has a tour, such as the edit view page provided by the core Views UI module.
az: Əsas Baxışlar UI modulu tərəfindən təmin edilən redaktə görünüşü səhifəsi kimi turu olan inzibati səhifəyə daxil olun.

en: Click the <em>Tour</em> button at the right end of the toolbar (left end for right-to-left languages). The first tip of the tour should appear.
az: Alətlər panelinin sağ ucunda (sağdan sola dillər üçün sol uc) <em>Tour</em> düyməsini klikləyin. Turun ilk ucu görünməlidir.

en: Click the <em>Next</em> button to advance to the next tip, and <em>End tour</em> at the end to close the tour.
az: Növbəti məsləhətə keçmək üçün <em>Növbəti</em> düyməsinə, sonunda isə turu bağlamaq üçün <em>Turu bitir</em> üzərinə klikləyin.

en: Displays guided tours of the site interface.
az: Sayt interfeysinin bələdçili turlarını göstərir.
