Tour (2.0.2) - en to el translation catalogue (102 entries)

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Create a new user account.
el: Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό χρήστη.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: List
el: Λίστα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Top
el: Κορυφή

en: Add
el: Προσθήκη

en: Format
el: Μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Module
el: Μονάδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: User Interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Sort Criteria
el: Κριτήρια Ταξινόμησης

en: Position
el: Θέση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Extend
el: Επεκτάσεις

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: People
el: Χρήστες

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Translation language
el: Γλώσσα μετάφρασης

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Add existing field
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: About
el: Περί

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Route
el: Διαδρομή

en: Tips
el: Συμβουλές

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Language name
el: Όνομα γλώσσας

en: Select language
el: Επιλέξτε γλώσσα

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Content Translation
el: Μετάφραση Περιεχομένου

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Custom display settings
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Language direction
el: Κατεύθυνση γλώσσας

en: Manage form display
el: Διαχείριση εμφάνισης φόρμας

en: User interface translation
el: Μετάφραση διεπαφής χρήστη

en: Edit user account
el: Επεξεργασία λογαριασμού χρήστη

en: Display modes
el: Τρόποι προβολής

en: Route Name
el: Όνομα διαδρομής

en: Route Params
el: Παράμετροι διαδρομής

en: Param
el: Παράμετρος

en: Adding languages
el: Προσθήκη γλωσσών

en: @tour_item of @total
el: @tour_item από @total

en: Editing languages
el: Επεξεργασία γλωσσών

en: View edit page
el: Δείτε την σελίδα επεξεργασίας

en: Reordering languages
el: Αναδιάταξη γλωσσών

en: Set a language as default
el: Ορισμός μιας γλώσσας ως προεπιλεγμένη

en: Modifying languages
el: Τροποποίηση γλωσσών

en: Choose the language you want to translate.
el: Επιλέξτε τη γλώσσα που θέλετε να μεταφράσετε.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
el: Εισάγετε την ακριβή λέξη ή πρόταση που θέλετε να μεταφράσετε, μπορείτε επίσης να γράψετε μόνο ένα μέρος μιας λέξης.

en: Filter the search
el: Φιλτράρισμα της αναζήτησης

en: Apply your search criteria
el: Εφαρμογή των κριτηρίων αναζήτησής σας

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
el: Για να εφαρμόσετε τα κριτήρια αναζήτησής σας, πατήστε το κουμπί <em>Φίλτρο</em>.

en: Validate the translation
el: Επαληθεύστε τη μετάφραση

en: Manage view settings
el: Επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις προβολής

en: View or edit the configuration.
el: Δείτε ή επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Displays in this view
el: Εμφανίσεις σε αυτό το view

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
el: Μια εμφάνιση είναι ένας τρόπος να προβάλλουμε τα αποτελέσματα, πχ σαν μια σελίδα ή ένα μπλοκ. Ένα view μπορεί να εμπεριέχει πολλαπλές εμφανίσεις , οι οποίες παρουσιάζονται εδώ. Η ενεργή εμφάνιση έχει επισημανθεί.

en: View administration
el: Προβολή διαχείρισης

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
el: Εκτελέστε διαχειριστικές εργασίες, συμπεριλαμβανομένων της προσθήκης περιγραφής και της δημιουργίας ενός κλόνου. Πατήστε το κουμπί της αναδυόμενης λίστας για να δείτε τις διαθέσιμες επιλογές.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
el: Εάν αυτό το view χρησιμοποιεί πεδία, παραθέτονται εδώ. Μπορείτε να πατήσετε σε ένα πεδίο για να το παραμετροποιήσετε.

en: Filter your view
el: Φιλτράρετε το view σας

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
el: Προσθέτει φίλτρα για να περιορίσει τα αποτελέσματα. Για παράδειγμα, εάν θέλετε να δείξετε περιεχόμενο που είναι <em>δημοσιευμένο</em>, προσθέστε ένα φίλτρο για <em>Δημοσιευμένο</em> και επιλέξτε <em>Ναι</em>.

en: Filter actions
el: Φιλτράρισμα ενεργειών

en: Add, rearrange or remove filters.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή φίλτρων.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
el: Ελέγξτε τη σειρά με την οποία προβάλονται τα αποτελέσματα. Πατήστε σε έναν ενεργό κανόνα διάταξης για να την παραμετροποιήσετε.

en: Sort actions
el: Ταξινόμηση ενεργειών

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή κανόνων ταξινόμησης.

en: Show a preview of the view output.
el: Προβολή προεπισκόπησης του αποτελέσματος του view.
