Tour (2.0.2) - en to ur translation catalogue (31 entries)

en: Body
ur: متن

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Create a new user account.
ur: صارف کا نیں کھاتہ بنائیں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Username
ur: اسم صارف

en: List
ur: فہرست

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Languages
ur: زبانیں

en: Route
ur: روٹ

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Select language
ur: زبان کا انتخاب کریں

en: Route Name
ur: روٹ کا نام

en: Route Params
ur: روٹ کے پیرامیٹرز

en: Param
ur: پیرامیٹر
