Tour (2.0.3) - en to fa translation catalogue (76 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Create a new user account.
fa: ایجاد حساب جدید

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: فهرست

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Add
fa: افزودن

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Paths
fa: مسیرها

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Bottom
fa: پایین

en: Module
fa: ماژول

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Widget
fa: ساختار

en: Getting started
fa: شروع به کار

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Goal
fa: هدف

en: Filters
fa: فیلترها

en: Sort Criteria
fa: معیار مرتب‌سازی

en: Position
fa: موقعیت

en: Close
fa: بستن

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Extend
fa: توسعه

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: People
fa: افراد

en: Plugin
fa: افزونه

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Translation language
fa: ترحمه زبان

en: Translation
fa: ترجمه

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Add existing field
fa: افزودن فیلد موجود

en: More information
fa: اطلاعات بیشتر

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Add new field
fa: افزودن فیلد جدید

en: About
fa: درباره

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Translate
fa: ترجمه

en: Route
fa: مسیر

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Node translation
fa: ترجمه گره

en: Language name
fa: نام زبان

en: Select language
fa: انتخاب زبان

en: Content translation
fa: ترجمه محتوا

en: Field label
fa: برچسب فیلد

en: User language
fa: زبان کاربر

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Custom display settings
fa: تنظیمات نمایش سفارشی

en: Recent log messages
fa: جدیدترین گزارش‌ها

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: User interface translation
fa: ترجمه رابط کاربری

en: Display modes
fa: حالت‌های نمایشی

en: Route Name
fa: نام مسیر

en: Route Params
fa: پارامترهای مسیر

en: Param
fa: پارامتر
