Tour (2.0.4) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Create a new user account.
is: Stofna nýjan notendaaðgang.

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Top
is: Toppur

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Paths
is: Slóðir

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Module
is: Eining

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Fields
is: Svæði

en: User Interface
is: Notandaviðmót

en: Getting started
is: Fyrstu skrefin

en: Appearance
is: Útlit

en: Filters
is: Síur

en: Position
is: Staðsetning

en: Close
is: Loka

en: Languages
is: Tungumál

en: Extend
is: Bæta við

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: People
is: Notendur

en: Translation
is: Þýðing

en: More information
is: Frekari upplýsingar

en: Module name
is: Einingarnafn

en: About
is: Um

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Translate
is: Þýða

en: Language name
is: Nafn tungumáls

en: Select language
is: Veldu tungumál

en: Content translation
is: Þýðing efnis
