Tour (2.0.4) - en to km translation catalogue (51 entries)

en: Body
km: តួ

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Create a new user account.
km: បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: List
km: បញ្ជី

en: Language
km: ភាសា

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Top
km: កំពូល

en: Add
km: បន្ថែម

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Add content
km: បន្ថែម​មាតិកា

en: Bottom
km: បាត

en: Revisions
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Appearance
km: រូប​រាង

en: Filters
km: តម្រង

en: Close
km: បិទ

en: Languages
km: ភាសា

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: People
km: មនុស្ស

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Add existing field
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: More information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Add new field
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី

en: About
km: អំពី

en: Default theme
km: ស្បែក​លំនាំ​ដើម

en: Translate
km: បកប្រែ​

en: Uses
km: ប្រើ

en: Language name
km: ឈ្មោះ​ភាសា

en: Select language
km: ជ្រើស​ភាសា​

en: Content translation
km: ការបកប្រែ​មាតិកា

en: Manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ

en: Custom display settings
km: ការ​កំណត់​ទិដ្ឋភាព​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Recent log messages
km: សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title
