Tour (2.0.4) - en to ku translation catalogue (47 entries)

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Create a new user account.
ku: هەژمارێکی نوێ درووست بکە.

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: List
ku: لیستە

en: Language
ku: زمان

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Top
ku: سەرەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Format
ku: فۆرمات

en: Text
ku: دەق

en: Add content
ku: زیادکردنی ناوەڕۆک

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Appearance
ku: شێوەکاری

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: People
ku: خەڵک

en: Manage fields
ku: ڕێکخستنی خانەکان

en: Add existing field
ku: خانەیەکی هەبوو زیادبکە

en: More information
ku: زانیاریی زیاتر

en: Add new field
ku: زیادکردنی خانەیەکی نوێ

en: About
ku: دەربارە

en: Default theme
ku: ڕووکاری بنەڕەت

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Language name
ku: ناوی زمان

en: Select language
ku: زمان هەڵبژێرە

en: Content translation
ku: وەگێڕانی ناوەڕۆک

en: Manage display
ku: ڕێکخستنی پیشاندان

en: Recent log messages
ku: پەیامە نوێیەکانی تۆمار

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
