Tour Block (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Title
pt: Título

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Link Title
pt: Título do Link

en: Custom
pt: Personalizado

en: Square
pt: Quadrado

en: Panel
pt: Painel

en: About
pt: Sobre

en: Card
pt: Cartão

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
