Tour UI (2.0.0) - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Development
ast: Desendolcu

en: Language
ast: Llingua

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Top
ast: Cimeru

en: Add
ast: Amestar

en: Text
ast: Testu

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha
