Tour UI (2.0.0) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Body
fil: Nilalaman

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Language
fil: Wika

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Weight
fil: Timbang

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Add
fil: Idagdag
