Tour UI (2.0.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Development
fr: Développement

en: Language
fr: Langue

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Top
fr: Haut

en: Add
fr: Ajouter

en: Text
fr: Texte

en: Paths
fr: Chemins

en: Bottom
fr: Bas

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Getting started
fr: Commencer

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Module name
fr: Nom du module

en: Tips
fr: Astuces

en: Tip
fr: Astuce

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Auto start
fr: Démarrage automatique

en: Tours
fr: Visites guidées
