Tour UI (2.0.0-beta1) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Body
te: వివరము

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Language
te: భాష

en: Enable
te: చేతనించు

en: Edit
te: మార్చు

en: Weight
te: భారం

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Top
te: పైన

en: Add
te: చేర్చు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Position
te: స్థానం

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి
