Tour UI (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Development
da: Udvikling

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Add
da: Tilføj

en: Text
da: Tekst

en: Bottom
da: Bund

en: Location
da: Lokation

en: Attributes
da: Attributter

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Module name
da: Modulnavn

en: Weight for @title
da: Vægt af @title
