Tour UI (8.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Language
mr: भाषा

en: Edit
mr: संपादन

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Text
mr: अक्षर

en: Location
mr: स्थळ
