Tour UI (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Top
tr: En üst

en: Add
tr: Ekle

en: Text
tr: Metin

en: Paths
tr: Yollar

en: Bottom
tr: Alt

en: Location
tr: Konum

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Tips
tr: İpucu

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Tours
tr: Turlar
