Tour UI (8.x-1.0-beta2) - en to kn translation catalogue (20 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Tips
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Tip
kn: ಸಲಹೆ
