Tour UI (8.x-1.0-beta3) - en to jv translation catalogue (18 entries)

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Development
jv: Pangembangan

en: Language
jv: Basa

en: Edit
jv: Sunting

en: Weight
jv: Urutan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Add
jv: Tambah

en: Text
jv: Teks

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Module
jv: Modul

en: Location
jv: Lokasi

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
