Tour UI (8.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Development
fa: توسعه

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Add
fa: افزودن

en: Text
fa: متن

en: Bottom
fa: پایین

en: Module
fa: ماژول

en: Id
fa: هویت

en: Position
fa: موقعیت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Weight for @title
fa: وزن @title
