Rules Essentials (8.x-1.0) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Path
am: ዱካ

en: Component
am: ምንዝር

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Negate
am: አሉታዊ

en: Status report
am: የሁኔታ ሪፖርት
