Rules Essentials (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Save
th: บันทึก

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: System
th: ระบบ

en: Clone
th: โคลน

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Status report
th: รายงานสถานะเว็บไซต์

en: Machine name: @name
th: ชื่อเครื่อง: @name

[ctx: Plural]
en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน
