Rules Essentials (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Save
ar: حفظ

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Path
ar: المسار

en: Event
ar: الحدث

en: Component
ar: عنصر

en: Continue
ar: متابعة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Add condition
ar: إضافة شرط

en: Add action
ar: إضافة إجراء

en: Conditions
ar: الشروط

en: System
ar: النظام

en: Events
ar: الفعاليات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Operator
ar: العامل

en: Negate
ar: نفي

en: Identifier
ar: المعرف

en: Rule
ar: قاعدة

en: Status report
ar: تقرير الحالة

en: Rules Scheduler
ar: مجدول Rules

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Reload form
ar: إعادة تحميل الاستمارة

en: Task %tid has been deleted.
ar: تم حذف المهمة %tid.
