Rules Essentials (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Save
da: Gem

en: Schedule
da: Planlægning

en: Path
da: Sti

en: Event
da: Begivenhed

en: Component
da: Komponent

en: Continue
da: Fortsæt

en: Add condition
da: Tilføj betingelse

en: Add action
da: Tilføj handling

en: Conditions
da: Vilkår

en: Events
da: Begivenheder

en: Clone
da: Klon

en: Operator
da: Operand

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Rules
da: Regler

en: Negate
da: Modvirk

en: Identifier
da: Identifikator

en: Rule
da: Regel

en: List position
da: Angiv position

en: Status report
da: Statusrapport

en: Machine name: @name
da: Maskinnavn: @name

en: - Choose -
da: - Vælg -

en: Reload form
da: Genindlæs formular

en: Create media
da: Opret media

[ctx: Plural]
en: Disabled
da: Deaktiverede

[ctx: Plural]
en: Enabled
da: Aktiverede
