Rules Essentials (8.x-1.0) - en to et translation catalogue (34 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Type
et: Liik

en: Actions
et: Toimingud

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Edit
et: Muuda

en: None
et: Puudub

en: Save
et: Salvesta

en: Schedule
et: Ajasta

en: Path
et: Tee

en: Event
et: Sündmus

en: Component
et: Komponent

en: Continue
et: Jätka

en: Filter
et: Filtreeri

en: Add condition
et: Lisa tingimus

en: Add action
et: Lisa tegevus

en: Conditions
et: Tingimused

en: System
et: Süsteem

en: Clone
et: Klooni

en: Operator
et: Tehtemärk

en: Threshold
et: Piirmäär

en: Rules
et: Reeglid

en: Negate
et: Eita

en: Identifier
et: Identifikaator

en: Rule
et: Reegel

en: List position
et: Asukoht loendis

en: Status report
et: Olekuraport

en: Add event
et: Lisa sündmus

en: Machine name: @name
et: Süsteemne nimetus: @name

en: - Choose -
et: - Vali -

en: Create media
et: Loo meediat

[ctx: Plural]
en: Disabled
et: Välja lülitatud

[ctx: Plural]
en: Enabled
et: Aktiveeritud
