Rules Essentials (8.x-1.0) - en to fi translation catalogue (65 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Save
fi: Tallenna

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Path
fi: Polku

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Component
fi: Komponentti

en: Continue
fi: Jatka

en: Filter
fi: Suodatus

en: Add action
fi: Lisää toimenpide

en: Conditions
fi: Ehdot

en: System
fi: Järjestelmä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Operator
fi: Operaattori

en: Rules
fi: Säännöt

en: Negate
fi: Käänteistä

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Rule
fi: Sääntö

en: List position
fi: Listan sijainti

en: Status report
fi: Tilanneraportti

en: Scheduled evaluation date
fi: Ajastettu evaluointipäivä

en: Rules Scheduler
fi: Rules ajastin

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Delete a scheduled task
fi: Poista ajastettu toiminto

en: Scheduled date
fi: Ajastuspäivä

en: Scheduled date and time stamp
fi: Ajastuspäivä ja aikaleima

en: User provided identifier
fi: Käyttäjän tarjoama tunnistin

en: ID to recognize this specific scheduled task
fi: ID jonka perusteella tämä ajastettu toiminto tunnistetaan.

en: Machine name: @name
fi: Koneluettava nimi: @name

en: - Choose -
fi: - Valitse -

en: Delete scheduled tasks
fi: Poista ajastettuja toimintoja

en: Reload form
fi: Uudelleenlataa lomake

en: Schedule component evaluation
fi: Ajastetun komponentin evaluointi

en: Rules scheduler
fi: Rules ajastin

en: Task identifier
fi: Toiminnon tunnistin

en: You have to specify at least either a component or a task identifier.
fi: Sinun on määriteltävä vähintäänkin komponentti tai tehtävän tunnistin.

en: Delete tasks by component name
fi: Poista toimintoja komponentin nimen perusteella

en: Select the component for which to delete all scheduled tasks.
fi: Valitse komponentti jonka kaikki ajastetut toiminnot poistetaan.

en: Delete tasks
fi: Poista toimintoja

en: All scheduled tasks associated with %config have been deleted.
fi: Kaikki %config liittyvät ajastetut toiminnot on poistettu.

en: Are you sure you want to delete the scheduled task %id?
fi: Oletko varma että haluat poistaa ajastetun toiminnon %id?

en: Task %tid has been deleted.
fi: Toiminto %tid on poistettu.

en: Component %label has been scheduled.
fi: Komponentti %label on ajastettu.

en: The component for which scheduled tasks will be deleted.
fi: Komponentti jolle kaikki ajastetut toiminnot poistetaan.

en: All tasks that are annotated with the given identifier will be deleted.
fi: Kaikki annetulla tunnisteella merkityt tehtävät poistetaan.

en: Scheduled Rules components
fi: Ajastetut Rules komponentit

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
fi: Ajastetut Rules komponentit jotka suoritetaan ajan ja cronin perusteella

en: The internal ID of the scheduled component
fi: Ajastetun komponentin sisäinen ID

en: Component name
fi: Komponentin nimi

en: The name of the component
fi: Komponentin nimi

en: Create media
fi: Luo media

en: Matching text
fi: Tekstin sisällön vertailu

en: The component %config does not exist.
fi: Komponenttia %config ei löytynyt.

en: A string used for identifying this task. Any existing tasks for this component with the same identifier will be replaced.
fi: Merkkijono jota käytetään tehtävän tunnistamiseen. Kaikki olemassaolevat tälle komponentille asetetut, samalla tunnistimella varustetut tehtävät korvataan.

en: Note that component evaluation is triggered by <em>cron</em> – make sure cron is configured correctly by checking your site's !status. The scheduling time accuracy depends on your configured cron interval. See <a href='@url'>the online documentation</a> for more information on how to schedule evaluation of components.
fi: Huomaa että komponentin suoritus tehdään <em>cronilla</em> - varmista että cron on asetettu oikein tarkistamalla sivustosi !status. Ajastusajan tarkkuus riippuu asettamastasi cronin suoritusvälistä. Lue lisää tietoa komponenttien suorituksen ajastuksesta <a href='@url'>dokumentaatiosta</a>.

en: The utilized component %config fails the integrity check.
fi: Komponentti %config ei läpäise eheystestiä.

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä

[ctx: Plural]
en: Enabled
fi: Käytössä
    kontekstissa: monikko
