Rules Essentials (8.x-1.0) - en to fil translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Path
fil: Landas

en: Filter
fil: Salain

en: System
fil: Sistema
