Rules Essentials (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: Save
id: Simpan

en: Path
id: Jalur

en: Event
id: Acara

en: Component
id: Komponen

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Add action
id: Tambah tindakan

en: Conditions
id: Kondisi

en: System
id: Sistem

en: Events
id: Acara

en: Clone
id: Kloning

en: Negate
id: Meniadakan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Status report
id: Laporan status

en: Machine name: @name
id: Nama mesin: @name

en: - Choose -
id: - Pilih -

en: Component name
id: Nama komponen

en: Create media
id: Buat media

[ctx: Plural]
en: Disabled
id: Non Aktif

[ctx: Plural]
en: Enabled
id: Aktif
