Rules Essentials (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (12 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: Save
jv: Simpen

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Filter
jv: Saring

en: Status report
jv: Laporan status
