Rules Essentials (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ
